Wykonawcy 2021


Agnieszka Przekupień

Urodziła się w Zakopanem. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku (specjalność: musical) oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (wydział polonistyki). Obecnie jest wykładowcą śpiewu na Wydziale Sztuk Scenicznych w Katedrze Musicalu w Akademii Muzycznej w Łodzi.

Współpracuje z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie, Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Muzycznym w Łodzi, Teatrem Rampa na Targówku. Najważniejsze role to: Jenna („Waitress”), Amneris („Aida”), Ellen (Miss Saigon), Lara Guichard („Doktor Żywago”), Stephanie Mangano („Gorączka Sobotniej Nocy”), Fantyna („Les Misérables”), Maria Magdalena („Jesus Christ Superstar”), Roksana („Cyrano”), Maria Rainer („Dźwięki muzyki”), Amneris („Aida”). Współpracowała też z Teatrem Pieśń Kozła we Wrocławiu, gdzie występowała w spektaklu „Return to the Voice” jako dublerka Anny Marii Jopek.

Laureatka Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury dla Najlepszej Wokalistki Musicalowej 2018 za rolę Lary Guichard w spektaklu „Doktor Żywago”, a ponadto laureatka wielu festiwali (m.in.: Pamiętajmy o Osieckiej, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu).

Od 2015 roku współpracuje z Piotrem Rubikiem w roli solistki. Nagrała z nim 2 płyty oraz wzięła udział w 4 trasach koncertowych po USA i Kanadzie. Użyczyła swojego głosu w dubbingu Królowej Idunie w filmie „Kraina Lodu 2” (2019) oraz Mamie w filmie „Wyprawa na księżyc” (2020).


Singin’ Birds

Singin’ Birds to trio wokalne, którego znakiem rozpoznawczym jest retro stylistyka oraz brzmienie głosów w bliskiej harmonii. Joanna Czarkowska, Dominika Kasprzycka-Gałczyńska oraz Dominika Dulny poznały się w szkole muzycznej, a ich wspólne pasje i miłość do muzyki zaowocowały niezwykłą współpracą, która trwa już od kilku lat.

Singin’ Birds to nie tylko trzy współbrzmiące głosy. Wokalistkom nieodłącznie towarzyszy zespół profesjonalnych instrumentalistów. Każdy z nich dodaje do całości swój niepowtarzalny charakter i brzmienie. Za aranżację i produkcję muzyczną odpowiada człowiek wielu talentów  – pianista Marcin Piękos.

Szerokiej publiczności Singin’ Birds dali się poznać m.in. podczas  50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, półfinału programu „Must Be The Music”, programu „Jaka to melodia” czy trasy koncertowej organizowanej przez Program 1 Polskiego Radia – „Lato z Radiem”.

Na swoim koncie zespół ma dwie płyty. Debiutancki album „Niech tak zostanie” ukazał się w 2013 roku, zaś w 2017 roku premierę miał ich drugi krążek – „Swing&Roll”.

Muzyka zespołu działa niczym wehikuł czasu. Raz przenosi słuchaczy do eleganckich i szykownych czasów swinga, innym razem do szalonych lat 50 i 60, pełnych rock’n’rolla i bigbitu, by po chwili zaskoczyć zupełnie nowoczesnym brzmieniem. Singin’ Birds kochają zabawy muzyką, mieszają nowe ze starym i wciąż eksperymentują, bo wiedzą, że tylko wtedy powstaje coś niepowtarzalnego.

Janusz Radek

Wokalista, kompozytor i aktor o niezwykle charakterystycznym głosie.

Obecny na polskiej scenie od 30 lat. Wydał 9 płyt z czego 3 pokryły się złotem. Na swoim koncie ma współpracę z takimi artystami jak: Zbigniew Preisner, Leszek Możdżer, Stanisław Syrewicz, Piotr Zander, Piotr Rubik, Mateusz Pospieszalski, Leszek Biolik czy Robert Kasprzycki.

Wielokrotnie nagradzany za swoje osiągnięcia muzyczne, między innymi finałową trójką konkursu SuperJedynki w kategorii Płyta roku za płytę „Dziękuję za miłość”, SuperJedynką w kategorii Płyta Pop za album „Psałterz Wrześniowy”, SuperJedynką Publiczności w Opolu dla solistów, pierwszym miejsce na Festiwalu TOP Trendy 2007 za najlepiej sprzedający się album, czy nagrodą dziennikarzy za wykonanie utworu „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena podczas koncertu „40 na 40” Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.


Grzegorz Wilk

Jako solista oratoriów Piotra Rubika śpiewał w największych salach USA i Kanady podczas kilku międzynarodowych tournee. Współpracował m.in. z Leszkiem Możdzerem, Włodzimierzem Korczem, Jackiem Cyganem.

Wokalista najpopularniejszych programów rozrywkowych m.in. „Jaka to Melodia” w TVP1 (od 2005) , w latach 2005 – 2007 wokalista i parodysta w programie “Szymon Majewski Show” w TVN.

Były solista i aktor wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol w latach 2004 – 2006, laureat wielu programów telewizyjnych i międzynarodowych konkursów (1998 – laureat programu „Szansa na sukces”, 2002-„Droga do Gwiazd” ).

FONOGRAFIA obejmuje kilkanaście płyt.
Tomasz Steciuk

Absolwent Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Od 1990 roku związany z Teatrem Muzycznym w Gdyni. Już w czasie studiów zagrał rolę Mariusza w „Nędznikach”, Perczyka w „Skrzypku na dachu” i Chino w musicalu „West Side Story”. W 1994 został laureatem Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. 

Wykonawca głównych ról w musicalach m.in „Evita” (Che) i „Jesus Christ Superstar” (Judasz). Grał główne role w licznych przedstawieniach muzycznych, m.in. „Czarnoksiężnik z krainy Oz”, „Wichrowe wzgórza”, „Szachy”.

Od 2000 roku aktor Teatru Muzycznego „Roma” w którym zagrał takie role jak:

Szef w Miss Saigon, Anioł w „Grease” Kot Gus w „Kotach”, Pan Kleks i Filip Golarz w „Akademii Pana Kleksa”, Upiór w „Upiorze w Operze”, Thenardier w „Les Miserables”

Dżin w „Aladynie”.

Od roku 2018 współpracuje ze stołecznym Teatrem Syrena gdzie współreżyserował przedstawienia: „Czarownice z Eastwick” i „Rodzinę Addamsów”, w których zagrał też główne role, odpowiednio: Derryla Van Horna i Gomeza Addamsa. Obecnie współreżyseruje musical Sunset Boulevard w Operze Nowej w Bydgoszczy

Osobną sferą jego aktywności zawodowej jest praca w dubbingu filmowym, gdzie stworzył blisko sto kreacji, m.in. Prosiaczek Kubusiu Puchatku, Szeregowy w „Pingwinach z Madagaskaru” i wiele innych.

Ma za sobą kilka drugoplanowych ról i epizodów w serialach telewizyjnych m.in. Miodowe Lata, Król Przedmieścia i innych.


Ala Tracz

11 letnia uczestniczka 3 edycji The Voice Kids, po wygranej w programie „ Szansa na Sukces „ reprezentowała Polskę w Eurowizji Junior 2020. Wraz ze starszą siostrą Olą, również uczestniczka 3 edycji The Voice Kids, tworzą najbardziej zgrany i aktywny duet muzyczny w Polsce.

|


Natalia Kawalec

Lat 17, uczestniczka 3 edycji The Voice Kids. Pod srzydłami Cleo dotarła do ścisłego finału. Od urodzenia mieszka w Chicago zafascynowana Polską, koncertuje i tworzy materiał na swoją debiutancką płytę właśnie w Polsce...Młodzież zafascynowana muzyką i twórczością w sposób naturalny przekazuje swoje emocje i doświadczenie artystyczne
Każdy swój występ traktują jak najważniejszy koncert swojego życia, co przekłada się na emocje, które rodzą się na żywo w słuchaczach.