Wykonawcy 2019


Dorota Osińska

Ukończyła andragogikę i animację kulturalną na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2003 r. jest aktorką warszawskiego Teatru Rampa. Ma na koncie setki zagranych koncertów i spektakli, liczne cenne nagrody muzyczne i teatralne, współpracę z największymi osobowościami ze świata kultury w Polsce (Korcz, Satanowski, Konieczny, Szczepkowska) i na świecie (Jose Carreras, Rick Allison).
Wydała cztery albumy („Idę”, 2004, „Kamyk zielony”, 2010, „Teraz”, 2013 oraz „Dorota Osińska”, 2018). Wszystkie te płyty promowała licznymi koncertami w Polsce i na świecie, zdobywając coraz szerszą rzeszę fanów.
Jest finalistką II edycji The Voice of Poland, a jej interpretacja „Calling You” przekroczyła 14 milionów wyświetleń w Internecie.
Ostatnim dużym wydarzeniem jest spektakl „Eva” w reżyserii Joanny Szczepkowskiej, z premierą w listopadzie 2018 w którym Dorota wcieliła się w rolę legendarnej, amerykańskiej piosenkarki Evy Cassidy.
Aktualnie trwają intensywne prace nad piątym, solowym albumem.




Maciej Miecznikowski

– muzyk i wokalista, autor piosenek, aktor, showman i osobowość telewizyjna. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Multiinstrumentalista – śpiewa akompaniując sobie na fortepianie i gitarze, gra też na trąbce, flecie i akordeonie. Obdarzony głębokim i mocnym głosem, dzięki któremu jest w stanie z wdziękiem i charyzmą oryginalnie zinterpretować niemal każdy utwór z dowolnego repertuaru. Choć wychował się na muzyce klasycznej i jazzie, to uprawiał wiele gatunków muzycznych, swobodnie poruszając się w różnych konwencjach.
Laureat wielu prestiżowych nagród bluesowych i jazzowych, a także nagród dziennikarzy i publiczności na festiwalach w Opolu. Wziął udział w dziesiątkach różnorodnych projektów muzycznych: wydawnictw płytowych, koncertów oraz programów telewizyjnych.
Prowadzenie cieszącego się dużą popularnością show muzycznego “Tak to leciało!” przyniosło mu wielokrotne nominacje do Telekamer i Wiktorów.
Po 12 latach występów z rozrywkową formacją Leszcze, w 2012 rozpoczął występy pod własnym nazwiskiem, od kameralnych recitali po duże, rozrywkowe koncerty z zespołem wyśmienitych muzyków. Łączy w nich znane hity światowe i przeboje z własnego repertuaru, z wpadającymi w ucho piosenkami ze swojej autorskiej płyty „Będzie z nami dobrze”.
W 2015 roku wydał wraz z jazzową gitarzystką Krzysią Górniak album „Tribute to Nat King Cole”. Z tym interesującym programem, z towarzyszeniem orkiestry, występuje w filharmoniach w całej Polsce.
Jako aktor potwierdza swój talent w znakomitych rolach teatralnych. Wraz z Emilianem Kamińskim i Olafem Lubaszenką występuje w Teatrze Kamienica i Teatrze Stu w wyreżyserowanym przez Krzysztofa Jasińskiego głośnym spektaklu „Kolacja na cztery ręce”, a od lipca 2017 roku gra główną rolę w słynnym musicalu-operze „Dzień świra” na podstawie scenariusza Marka Koterskiego, z muzyką Hadriana Tabęckiego, w reżyserii Marcina Kołaczkowskiego.
Można go też usłyszeć w muzycznych projektach-duetach: „To jednak miłość” – z Olgą Szomańską oraz „Blues Brothers Symfonicznie” – ze Zbigniewem Zamachowskim.



autor zdjęć: Michał Heller

Damian Aleksander

Aktor teatralny, telewizyjny i dubbingowy, reżyser.

Wykładowca akademicki. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Poznaniu na wydziele wokalno-aktorskim. Absolwent Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Finalista XIX Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1998). Od 2000 r. związany był z Teatrem Muzycznym „Roma” w Warszawie, gdzie zagrał główne role w takich musicalowych hitach, jak: Miss Saigon, Grease, Pięciu braci Moe, Koty, Les Miserables czy Upiór w operze, w którym za rolę Eryka został nagrodzony potrójną Platynową Płytą. Artysta współpracuje min. z takimi instytucjami, jak: Teatr Muzyczny w Poznaniu (główna rola w Jekyll&Hyde, Nine i Fester w Rodzinie Addamsów), Teatr Syrena (Fester w Rodzinie Addamsów, Dan w Next to Normal, Denis w Rock of Ages) Wziął udział w blisko 100 koncertach musicalowych granych z towarzyszeniem polskich filharmonii pod batutą dyrektora Filharmonii Zabrzańskiej S. Chrzanowskiego. Można go zobaczyć w rodzimych serialach (m.in. Zostać Miss, Kryminalni, Hotel 52, Klan, Barwy szczęścia itd.), a także w filmie Toilet out of Order M. Bilskiego. Ponadto zrealizował polską wersję serialu popularno-naukowego Test Case wraz z Discovery Channel. Propagator amerykańskiej metody Treningu Zastępowania Agresji (ART) w pracy z trudną młodzieżą. Studiował psychoterapię wg metody terapeutycznej A. Midella. Był felietonistą w magazynach Live and Travel i Łodź U Fly?. Autor „Lapidariow podrożnych” tomiku aforyzmów i zdjęć z podróży po Indiach i Nepalu. Razem z Magdaleną Miśką-Jackowską na antenie RMF Classic współtworzył przez dwa sezony program o tematyce musicalowej ” Z musicalem pod rękę”. Od 2012 r. współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską, gdzie w premierowym spektaklu tej instytucji, musicalu Korczak Ch. Williamsa, wcielał się w postać samego Janusza Korczaka. Tam też pojawił się w rolach Upiora z opery oraz Lejzora Wolfa w musicalach Upior w operze A. Lloyda Webbera i Skrzypek na dachu J. Bocka. W sezonie artystycznym 2016-2017 wystąpił i wyreżyserował dwie produkcje: organizowaną przez OiFP Galę Sylwestrową jak i świąteczny Koncert Kolęd i Pastorałek „Bóg się rodzi” w Kościele Katedralnym św. Michała Archanioła w Łomży ( reżyseria tv). Jest inicjatorem i realizatorem widowiska muzycznego „Tribute to Musical” którego zapis audio ukazał się na płycie w tym roku. Obecnie gra jedną z głównych ról w najnowszej produkcji OiFP „Doktor Żywago” jako mecenas Komarowski.


Tomasz Filipczak

pianista, aranżer, kompozytor, dyrygent i producent muzyczny. Ukończył Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Katowickiej Akademii Muzycznej w klasie kompozycji i aranżacji. Współpracował z warszawskim Teatrem Muzycznym ROMA jako pianista i dyrygent m.in. przy spektaklach „Miss Saigon”, „Piotruś Pan” i „Pięciu Braci Moe”. W Teatrze Muzycznym w Gdyni pracował jako kompozytor, dyrygent i kierownik muzyczny przy przedstawieniach: „Opentaniec” i „Grease”, a także jako aranżer przy „Footloose” i „Fame”. W Teatrze Rampa w Warszawie był kierownikiem muzycznym spektakli „Rent” i „Jesus Christ Superstar”(edycja 2016 i 2017). Od wielu lat współpracuje z Januszem Stokłosą i Januszem Józefowiczem przy większości produkcji Teatru Studio Buffo. Pracuje także dla telewizji – przy Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz „Tańcu z Gwiazdami”, „Przebojowej Nocy” i „Złotej Sobocie”,W latach 2012-2018 był kierownikiem muzycznym programu „Jaka to melodia”. Jako producent i aranżer pracował m.in. z takimi artystami jak: Robert Janowski, Janusz Radek, Robert Janson i Piotr Polk. Od 2018 roku jest kierownikiem muzycznym Teatru Syrena.




Przemek Kuczyński

właśc. Przemysław Kuczyński, pseud. Benbeneq (ur. 24 listopada 1974[1]) – polski perkusista, muzyk sesyjny, kompozytor, realizator nagrań.

Współpracuje lub współpracował z takimi artystami jak m.in.[2][3]: Edyta Górniak, Janusz Radek, Zbigniew Wodecki, Krzysztof Ścierański, Marek Raduli, Wojtek Pilichowski, Michał Grott, Bernard Maseli, Zbigniew Jakubek, Tomasz Filipczak, Hania Stach, Robert Chojnacki, Marek Kościkiewicz, The Boogie Town, In-Grid, September, Velvet, The Jet Set, Craig David, Ola Turkiewicz (Koncert Niepodległości, Projekt Arboretum)[4], Ziemowit Kosmowski, Michał Urbaniak, Włodzimierz Pawlik, Bartek Papierz, Michał Kobojek, Marc Bee, Paweł Kukiz, Ich Troje, Rezerwat, Be Free, Paweł Marciniak.
Oficjalny endorser firm: DW, Sabian Cymbals i Osca[3][5].






Mirosław Wiśniewski

kontrabasista i gitarzysta basowy,muzyk sesyjny i koncertowy.

Laureat nagród solistycznych i zespołowych zdobytych na festiwalach Jazz Juniors w Krakowie,w Hoeilaart w Belgii i Dunkierce we Francji.
Basista w zespołach Edyty Górniak,Ryszarda Rynkowskiego i Zbigniewa Wodeckiego któremu towarzyszył na scenie ostatnie 22 lata.
Grał z muzykami ze światowej czołówki jazzu takimi jak Dean Brown(ex Marcus Miller band),Eric Marienthal(ex Chick Corea band) czy Dave Fiuczynski i inni.
Współpracuje z teatrem Studio Buffo,Janem Młynarskim,Gabą Kulką,Iwoną Loranc,Krzesimirem Dębskim przy produkcjach muzyki filmowej.
Dzieli scenę z Januszem Radkiem,Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem,Sławomirem Uniatowskim.
Obecnie zaangażowany w produkcję płyty jaką zostawił po sobie Zbigniew Wodecki oraz trasę po zmarłym Artyście.





Gośka Bańka

Szaleńczo zakochana w  piosence francuskiej wyruszyła do Paryża, żeby dźwiękiem  poznawać świat. Od tamtej pory trwa jej podróż.  Jej przewodnikiem jest fortepian, za nim podąża jej głos – dźwięczny, klarowny,  jednocześnie subtelny i wyrazisty. Czasem idą razem, czasem się  rozłączają, gubią, by za chwilę znaleźć się  znów i wreszcie stopić w jedno. Raz przystają w zadumie,  kiedy indziej zrywają do biegu. Niesie ich radość  odnalezienia albo niezgoda na niedoczekanie. Małgorzata i jej  muzyka są ciągle w drodze. Już nie tutaj i  jeszcze nie tam. W jej utworach brzmi niewinna tęsknota  za tym co ulotne i niedoścignione. Myśl jest tu ruchem, uczucie  słowem,  gest westchnieniem. Zwiewna słodycz przenika się  z tym, co intymne i bolesne. Z kontrastów rodzi się napięcie, które porusza i nie pozwala pozostać obojętnym.
Kompozytorka, pianistka, wokalistka, urodzona w Polsce, żyła ponad dziesięć lat w Paryżu, obecnie mieszka w Warszawie. Po uzyskaniu Dyplomu w klasie fortepianu wyjeżdża do Francji, gdzie studiuje język francuski w klasie Atelier de l’Écriture w Alliance Française w Paryżu. Następnie uczęszcza na wykłady do Studio des Variétés – Centre Supérieur de Formation des Musiques Actuelles oraz studiuje w prestiżowej szkole aktorskiej Florent  – Court d’ Art Dramatiques na wydziale filmowym i teatralnym, następnie uczęszcza na zajęcia teatralne do Laboratoire de l’acteur u Helene Zidi w Paryżu. Jest członkiem Zaiks i la Sacem – Société des Auteurs, Compositeurs et Éditeurs de Musique, autorem muzyki do piosenki Les Allées du Luxembourg dla francuskiej artystki Marie Amélie Seigner, do albumu Merci pour les fleur / Sony, na którym widnieją takie nazwiska jak Benjamin Biolay, Daniel Seff czy Jean Claude Vannier. Jest wykonawcą piosenki Juliette / Sony, do której słowa napisał Jean Fauque (pisał dla Brigitte Bardot, Marie Laforêt, Patricia Kaas, Alain Bashung, Jacques Dutronc, Johnny Hallyday czy Vanessa Paradis) a muzykę napisał François Bernheim (pisał dla Serge Reggiani, Marie Laforêt i Patricia Kaas).  Współpracowała również z Pierre Grillet, z Gonzales i z Arnaud Garoux. Koncertowała z Jackiem Cyganem w Studio im. Agnieszki Osieckiej w Trójce i na Festiwalu Filmowym Dwa Brzegi , zaśpiewała w Piwnicy pod baranami i w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, w Teatrze Polonia w Warszawie, w Ambasadziej Francji w Warszawie i w Ambasadzie Polski w Paryżu oraz w Centrum Pompidou. Jest finalistką konkursu Le tremplin du Réservoir w Paryżu. W Madrycie współpracowała z Miguel Angel Arenas – el Capi, producentem Mechano i Alejandro Sanz. Była gościem na płycie Tresesenta kostarykańskiej grupy Editus. Zdobyła Grand Prix w konkursie polskiej piosenki w Paryżu oraz byłą laureatką Złotej Piątki konkursu Bardów w Warszawie. Była gościem koncertu Europa dla Polski – Polska dla Europy w Oświęcimiu oraz grała koncert na Błoniach w Krakowie z okazji wejścia Polski do Unii Europejskiej. Współpracowała z Romanem Rogowieckim, ze Zbyszkiem Górnym, a także z Maciejem Zieniem, na którego pokazie była gościem specjalnym, zagrała również na Warsaw Fashion Street. Współpracowała z Leszkiem Możdżerem nad utworem Toutes les femmes de Matthieu do filmu Wszystkie kobiety Mateusza.  Stworzyła i wyprodukowała spektakl muzyczny Właśnie kocham. Poświatowska, poświęcony twórczości Haliny Poświatowskiej, który został zarejestrowany na płycie przez Tadeusza Mieczkowskiego a nad szatą graficzną płyty czuwał Tomek Sadurski. Obecnie pracuje nad kolejną płytą, której producentem artystycznym jest Leszek Możdżer.
www.goskabanka.com


Sinfonia VIVA

Najbardziej wszechstronna muzycznie orkiestra w Polsce!

Orkiestra Sinfonia Viva powstała w 1998 roku z inicjatywy kompozytora, aranżera
i dyrygenta – Tomasza Radziwonowicza. Wieloletnia działalność orkiestry to; bogaty
i szeroki dorobek artystyczny w muzyce klasycznej, jazzowej i filmowej, imponująca dyskografii ponad 50 albumów, wiele koncertów w kraju i za granicą. Sinfonia Viva to młodzi, utalentowani muzycy, absolwenci Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, grający z pasją, profesjonalizmem i uśmiechem.
Współpracując z innym artystami oraz samodzielnie orkiestra otrzymała aż 9 nominacji do Nagród Muzycznych Fryderyk m.in.: „Muzyka i Ekran II” (2001), Henryk Miśkiewicz „Uniesienie” (2005), Andrzej Smolik „3” (2006), Zeidler, Niestrawski „Musica Sacromontana VII” (2013). Za album Pasquale Anfossi „Musica Sacromontana IX” (2014) otrzymała prestiżową francuską nagrodę Złotego Orfeusza, przyznawaną przez Academie du Disque Lyrique we Francji. Nagrodę Fryderyk 2010 orkiestra otrzymała za album Miki Urbaniak „Closer”. Sinfonia Viva jest najczęściej wybieraną do współpracy orkiestrą przez artystów takich jak: Krzysztof Herdzin, Maryla Rodowicz, Henryk Miśkiewicz, Anna Maria Jopek, Krzesimir Dębski.
W powiększonym składzie, pod nazwą Classic Entertainment współpracowała z legendarną grupą YES, z którą odbyła tourne po Europie, promując płytę „Magnification”. W lutym 2010 roku amerykański wahadłowiec Endeavour zabrał w kosmos kopię rękopisu Preludium A-dur op. 28 nr 7 i płytę z muzyką Fryderyka Chopina w wykonaniu Karola Radziwonowicza i Sinfonii Viva, przyłączając się tym samym do światowych obchodów 200. rocznicy urodzin wielkiego kompozytora.
W 2012 roku ukazał się płyta Grégoire Mareta gdzie obok takich artystów jak: Mark Kibble, Alvin Chea, Cassandra Wilson, Raul Midon, Toots Thielemans, Marcus Miller wystąpiła Sinfonia Viva. Wszystko to sprawia, iż Sinfonia Viva jest jedną z najbardziej wszechstronnych na polskim rynku orkiestr, której repertuar oparty jest na wysokim poziomie wykonawczym, sięga od utworów muzyki poważnej do rozrywkowej.
Ostatnia, klasyczna płyta orkiestry „Muzyka Polska” wydana przez Polskie Radio otrzymała nominację do International Classical Music Awards 2017 w kategorii Best Collection.

Tomasz Radziwonowicz

– jedna z ciekawszych postaci polskiej muzyki klasycznej, skrzypek-solista, aranżer, kompozytor, dyrygent i założyciel kwintetu smyczkowego I  Solisti di Varsavia oraz orkiestry Sinfonia Viva. Jako lider obu projektów stworzył doceniony i liczący się w kraju jak i za granicą, dorobek artystyczny.
Tomasz Radziwonowicz jako pierwszy dokonał opracowań na fortepian i kwintet smyczkowy wszystkich utworów Fryderyka Chopina na fortepian z towarzyszeniem orkiestry.
Po ukończeniu w 1978 roku Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie studiował pod kierunkiem prof. Ireny Dubiskiej.
W latach 1981-82 był solistą i II koncertmistrzem Filharmonii w Las Palmas, gdzie założył kwintet smyczkowy Camerata Musica Viva. W roku 1990 założył kwintet smyczkowy I Solisti di Varsavia, a w 1998 r. orkiestrę  Sinfonia Viva. Licznie prestiżowe nagrody i wyróżnienia przyznawane dla Sinfonii Viva zaowocowały wieloma koncertami w Polsce i za granicą. Tomasz Radziwonowicz jest jednym z czynnie działających propagatorów dzieł kultury polskiej w kraju i na świecie. Do jego ostatnich kompozycji należą: Koncert na wiolonczelę i smyczki, Koncert skrzypcowy oraz „3 Pieśni” do słów Karola Wojtyły, Antyfona na sopran chór mieszany i dziesięć instrumentów smyczkowych, Missa notturna.