Sponsorzy 2017


Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich spółek, która od ponad 60 lat działa nieprzerwanie na rynku gier liczbowych i loterii pieniężnych. Firma dysponuje siecią ponad 16 000 punktów sprzedaży pracujących w systemie online. Wykorzystuje on najnowsze rozwiązania techniczne, umożliwiające między innymi zawieranie zakładów w czasie rzeczywistym.

Totalizator Sportowy to firma odpowiedzialna społecznie, która stale się rozwija by wyprzedzać potrzeby rynku i klientów, dbając jednocześnie o pełne bezpieczeństwo oferowanych produktów. Nie zapomina przy tym o swojej historii. To z niej wyciąga nauki, które pozwalają śmielej inwestować w przyszłość.

Dzięki Totalizatorowi Sportowemu rzesze Polaków od ponad pół wieku mogą się cieszyć z wygranych i realizować marzenia, a kolejne pokolenia korzystają z obiektów, które powstały dzięki funduszom przekazywanym przez spółkę na rozwój polskiego sportu i kultury.

Totalizator Sportowy powstał w 1956 roku by gromadzić środki, z których finansowano remonty i budowy obiektów oraz urządzeń sportowych. Później do tych zadań dołączyło też wsparcie kultury. Spółka realizuje je na dwa sposoby – przekazując środki z dopłat do gier liczbowych i loterii pieniężnych, a także angażując środki własne.

W minionych dziesięcioleciach dzięki funduszom z Totalizatora Sportowego zostało zrealizowanych wiele różnych działań związanych ze wsparciem kultury i sztuki – od remontów bibliotek czy teatrów po lokalne i ogólnopolskie wydarzenia.

Jednym z pierwszych i zarazem najistotniejszych projektów był udział Totalizatora Sportowego w odbudowie Zamku Królewskiego w Warszawie (1971 rok). Niezwykle ważne dla polskiej kultury było odsłonięcie w Muzeum Diecezjalnym w Siedlcach jedynego w Polsce dzieła XVI-wiecznego malarza El Greco – Ekstaza św. Franciszka. Tę perłę malarstwa hiszpańskiego udostępniono szerokiej publiczności dzięki pomocy Totalizatora Sportowego, który przekazał środki na zakup systemu zabezpieczającego obraz.

Co roku TS uczestniczy w dziesiątkach przedsięwzięć kulturalnych, takich jak, m.in pokazy multimedialne Muzeum Utraconego, Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena czy XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina.


Sponsorzy:


Mecenat: