Wyśpiewajmy razem… po raz czwarty!


Edyta Krzemień i Damian Aleksander

Edyta Krzemień i Damian Aleksander

Trudno sobie dziś wyobrazić Tykocin bez kilku festiwalowych dni w Alumnacie. 4 Festiwal Tykocin. Królewskie śpiewanie zgromadził przez trzy festiwalowe dni prawie dwa tysiące widzów, skupiając ich zarówno przy muzyce rozrywkowej, poezji śpiewanej, przez musicalowe ścieżki, aż po największe przeboje muzyki operowej i operetkowej. Od piątku do niedzieli (22-24 lipca) dziedziniec tykocińskiego Alumnatu zapełniał się zarówno mieszkańcami Tykocina, jak i gośćmi przybyłymi – niekiedy specjalnie – na festiwalowe dni.

Wśród występujących w piątek artystów znaleźli się Marta i Andrzej Nanowscy, Robert Osam wraz z zespołem Osam Project oraz Marek Piotrowski, który zakończył dzień wspólnym śpiewaniem poezji śpiewanej tuż nad Narwią. Sobotnie koncerty to ponownie Osam Projekt (którego założycielem jest znany m.in. z programu „Jaka to melodia” Robert Osam) wraz z młodymi wykonawcami: Jowitą Łasecką, Anną Marią Grzybowską i Kubą Szyperskim, których do Tykocina przywiodły ścieżki związane z programem Profilaktyka a Ty (PaT).

Wieczorny koncert, jak co roku, zgromadził największe audytorium. Na widowni znalazło się prawie pięćset osób. A to wszystko za sprawą Edyty Krzemień i Damiana Aleksandra, którzy wraz z kwartetem smyczkowym i pianistą wykonali największe przeboje filmowe i musicalowe.

Ostatni dzień festiwalu to Msza św. w parafialnej świątyni, do której oprawę muzyczną przygotował prof. Andrzej Nanowski, zaś ostatnim akordem był koncert Magdaleny Molendowskiej, solistki Teatru Wielkiego, a także największych scen w Europie.

Dziękujemy!

Ugościł nas – jak to robi od lat – tykocinski Alumnat oraz parafia Tykocin. Jesteście wspaniali!
Dziękujemy drogim Artystom – Robertowi Osamowi wraz z zespołem Osam Project, Kubie Szyperskiemu, Jowicie Łaseckiej, Annie Marii Grzybowskiej, Damianowi Aleksandrowi i Edycie Krzemień wraz z The Blueberry Strings, Marcie Nanowskiej z Tatą Andrzejem Nanowskim, Dziękujemy Magdalenie Molendowskiej za pełen uroku występ! Za późnowieczorne spotkanie z poezją śpiewaną dziękujemy Markowi Piotrowskiemu z zespołu Raven. Za poprowadzenie całości słowa wdzięczności kierujemy do Witolda Matulki.
Dziękujemy także wszystkim tym, których cicha, ciężka praca pozwoliła nam przeżyć te festiwalowe dni – obsłudze Alumnatu, dźwiękowcom i oświetleniowcom, akustykom i realizatorom.

Nade wszystko dziękujemy Wam – drodzy uczestnicy Festiwalu! To dla Was to wszystko robimy i z każdym rokiem podnosimy sobie poprzeczkę coraz wyżej!

Radio Nadzieja to wspaniały zespół ludzi, którzy niestrudzenie przygotowywali Królewskie Śpiewanie od kilku miesięcy. Katarzyna Smakowska, Anna Skiepko, Karolina Dąbrowska, Ewa Zyskowska, Jacek Kapuściak, Paweł Zyskowski, Adam Twardowski, Sylwester Kowalewski, Przemek Kamiński – dziękujemy!

Słowa podziękowania kierujemy do naszych Patronów, Mecenasów i Sponsorów – to również dzięki Wam mogliśmy tu być!
Narodowe Centrum Kultury, dobra-drukarnia.pl, Stefan Krajewski, Pol-Mot Auto, PHU „Kurpiewski” Jan Kurpiewski, Bank Spółdzielczy w Zambrowie – dziękujemy!

Dziękujemy patronom: BiałystokOnline.pl, TVP3 Białystok, Zambrow.org.

Trzy niezapomniane festiwalowe dni Królewskiego Śpiewania przeszły do historii. Ale już dziś zapraszamy na jubileuszowy Festiwal 28-30 lipca 2017 roku!

Wyśpiewajmy razem… Tykocin. Królewskie Śpiewanie!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, a także do odwiedzenia naszej strony na FB.