Magdalena Molendowska
Magdalena Molendowska ukończyła prestiżową Guildhall School of Music and Drama w Londynie (Złoty Medal dla najlepszej absolwentki 2012/2013), gdzie pracowała pod kierunkiem Rudolfa Piernay’a. Artystka, która jest również magistrem prawa Uniwersytetu Gdańskiego, edukację muzyczna rozpoczęła w klasie śpiewu prof. Dariusza Paradowskiego w Akademii Muzycznej w Gdańsku. W 2008 roku została również absolwentką Opera Studio Accademia Nazionale di Santa Cecilia w Rzymie, gdzie uczyła się m.in. u Renaty Scotto. W chwili obecnej pozostaje pod opieką wokalną Yvonne Kenny. Bogaty repertuar solistki obejmuje pieśni, dzieła oratoryjne i kantatowe, jednak jej ukochanym gatunkiem jest opera. Na scenie zadebiutowała w 2006 roku. Od 2011 jest solistką Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, w którym zadebiutowała w operze „Jakob Lenz” Wolfganga Rihma, a w sezonie 2012/13 śpiewała rolę tytułowej Halki w operze Stanisława Moniuszki. Na stałe współpracuje również z Operą Wrocławską, Operą Krakowską, Glyndebourne Festival i Clonter Opera, a przez wiele lat związana też była z Gdańską Opera Kameralną.
Andrzej Nanowski
Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu (1977) i śpiewu solowego (1983),studiował również kompozycję. Laureat Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, stypendysta Towarzystwa Im.Fryderyka Chopina. Koncertował m.in. we Francji, Niemczech, Szwecji, Danii,Norwegii,Finlandii oraz w Izraelu.Dokonał szeregu nagrań płytowych i telewizyjnych jako kameralista oraz solista. 2002 nominowany do Pomorskiej Nagrody Artystycznej za rok 2001 w kategorii muzyka, za skomponowanie oratorium Requiem Piaśnickie.
W 2003 otrzymał dyplom Ministra Kultury za Szczególne osiągnięcia w upowszechnianiu kultury. Dziekan Wydziału Wokalno- Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku, w lutym 2014 otrzymał tytuł profesora sztuk muzycznych.Twórca i założyciel studiów licencjackich oraz magisterskich specjalności Musical. w Od 2013 roku Dziekan wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Edyta Krzemień
Studentka Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
Zadebiutowała w 2008 roku rolą Christine Daaé w musicalu A. L.Webera UPIÓR W OPERZE w Tearze Muzycznym ROMA w Warszawie. Dwa lata później wcieliła sie w rolę Fantyny w musicalu LES MISÉRABLES. Płyta z tego spektaklu osiągnęła status złotej. W Koncercie NAJLEPSZE Z ROMY śpiewała partię Christine, Fantyny, Grizabelli z musicalu KOTY oraz Kim z MISS SAIGON. W widowisku NOTRE-DAME L’HISTOIRE wcieliła się w role Esmeraldy. W thrillerze muzycznym SWEENEY TODD w Teatrze Rozrywki w Chorzowie zagrała Johannę a na scenie Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, Kalę, przybraną matkę Tarzana w musicalu Disneya TARZAN z muzyką Phila Collinsa. Jest nowym głosem Królewny Snieżki w odrestaurowanej, najstarszej bajce Disneya KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW. W widowisku DISNEY ON ICE użyczyła głosu Śnieżce oraz Śpącej Królewnie. Oprócz tego dubbingowała w filmach animowanych, takich jak: THE KING AND I, KUBUŚ PUCHATEK I PRZYJACIELE, KOPCIUSZEK. Z postaci operowych ma na swoim koncie rolę Drusiili w KORONACJI POPPEI, C. Monteverdiego. Jest założycielką projektu muzycznego MY MUSICAL DREAM; w którym wykonuje najpiękniejsze melodie z różnych musicali i nie tylko w nastrojowych aranżacjach na fortepian i wiolonczelę.
Damian Aleksander
Aktor teatralny i telewizyjny. Absolwent Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Finalista XIX Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1998). Od 2000 roku związany z Teatrem Muzycznym ROMA w Warszawie, gdzie zagrał główne role w takich musicalowych hitach jak: „Miss Saigon”, „Grease”, „Pięciu Braci Moe”, „Koty”, „Les Misérables” czy „Upiór w operze” nagrodzony podwójną Platynową Płytą. Wystąpił w kilku serialach (m.in. „Zostać Miss”, „Kryminalni”, „Hotel 52”), a także w filmie „Toilet Out Of Order” M. Bilskiego. Zrealizował polską wersję serialu „Teste Case” wraz z Discovery Channel. Propagator amerykańskiej metody Treningu Zastępowania Agresji (ART) w pracy z trudną młodzieżą. Studiował psychoterapię wg metody terapeutycznej A. Mindella. Był felietonistą w magazynach „Live and Travel” i „Łódź u fly?”. Autor „Lapidariów podRóżnych” – tomiku aforyzmów i zdjęć z podróży po Indiach i Nepalu. Od 2012 roku współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską – w premierowym spektaklu tej instytucji, musicalu „Korczak” Ch. Williamsa w reżyserii R. Skolmowskiego, wciela się w postać samego Janusza Korczaka oraz w Lejzora Wolfa w „Skrzypku na dachu” Upiora w „Upiorze w Operze”. W ostatnim czasie odbyły się również dwie premiery „Jekyll&Hyde”w Poznaniu gdzie gra tytułową postać Jekylla i Hyde jak i „Rodzina Addamsów” w Gliwicach gdzie pojawia się w roli kochanego Wujka Festera.
Robert Osam-Gyaabin
Robert Osam-Gyaabin to przede wszystkim muzyk. Posiadł umiejętność gry na fortepianie, skrzypcach, gitarze, instrumentach perkusyjnych oraz gitarze basowej. Jako wokalista i aktor dał się poznać w musicalu „Sinatra”, gdzie był odtwórcą jednej z głównych ról. Od 13 lat prowadzi warsztaty wokalne. Aranżer i producent muzyczny. Najbardziej znany jest z teleturnieju muzycznego „Jaka to melodia?”
Marta Nanowska
Marta Nanowska, skrzypaczka koncertująca od 28 lat na scenach polskich i europejskich. Jako muzyk sesyjny odbyła muzyczną podróż po czterech kontynentach globu, współpracowała z największymi gwiazdami muzyki poważnej Sir Nevillem Marinernem, Aleksandrą Kurzak oraz artystami muzyki rozrywkowej m. in. Jean Michelle Jare czy Stingiem. Obecnie posiadając wszechstronne predyspozycje gatunkowe, odnajduje się zarówno w klasycznych projektach jaki i improwizacji.
Marek Piotrowski
Marek Piotrowski przygodę muzyczną rozpoczął w wieku 16 lat w szkole średniej. Gatunek muzyczny jaki sobie obrał i do dnia dzisiejszego wykonuje to poezja śpiewana m.in. twórczość E. Stachury, M.Grechuty, J.Kaczmarskiego. Jako wieloletni dyrektor w Piskim Domu Kultury był współorganizatorem i uczestnikiem wielu koncertów i recitali podczas spotkań poetyckich pt.”Pisz i Śpiewaj Poezje”. Dorze porozumiewa się z wieloma instrumentami np. gitara klasyczna, gitara elektryczna, instrumenty klawiszowe, skrzypce, saksofon cz tez harmonijka ustna.
Jowita Łasecka i Kuba Szyperski
Razem stawiali swe pierwsze, muzyczne kroki, które mogliśmy oglądać podczas telewizyjnego show Must Be The Music-Tylko Muzyka. Łączy ich pasja, a lata spędzone na wspólnym muzykowaniu sprawiły, że na scenie rozumieją się bez słów.
Koncert „The sound of music” to mieszanka ulubionych utworów wokalistów, która ma pokazać, co dokładnie im w duszy gra.
Anna Maria Grzybowska
„Scena, czy to ta na której stałam występując na Stadionie Narodowym, czy w Młodzieżowym Domu Kultury, jest bardzo ważna w moim życiu. Najlepiej odnajduję się na niej śpiewając, lecz również stawiam na niej kroki w rolach teatralnych. Myślę, że to piękne móc dzielić w takim miejscu tym, co mi w duszy gra.”
The Blueberry Strings




Członkowie The Blueberry Strings od ponad dziesięciu lat koncertują wspólnie, będąc wysoce wykwalifikowanymi muzykami i współpracując na co dzień z najlepszymi orkiestrami, zespołami, bandami i solistami w Polsce.
Każdy z nich ma klasyczne wykształcenie, ale również ogromne doświadczenie w muzyce rozrywkowej począwszy od jazzu, poprzez muzykę filmową i na muzyce popularnej skończywszy. Są doświadczonymi muzykami sesyjnymi.
Na swoim koncie mają udział w produkcjach teatralnych, telewizyjnych oraz festiwalach muzycznych takich jak: Solidarity Of Arts, KFPP w Opolu, Twoja Twarz Brzmi Znajomo – Polsat, produkcje musicalowe Teatru Muzycznego Roma. Biorą udział w nagraniach wielu projektów muzycznych, a także albumów muzyki klasycznej i rozrywkowej.
Witold Matulka
poprowadzi tegoroczny Festiwal „Królewskie Śpiewanie”
Studia wokalno-aktorskie ukończył w Akademii Muzycznej we Wrocławiu pod kierunkiem prof. Eugeniusz Sąsiadka. Pracę artystyczną rozpoczął w Teatrze Muzycznym „ROMA” pod Dyrekcją Bogusłąwa Kaczyńskiego w Warszawie gdzie był solistą przez pięć sezonów. Przez następnych kilka sezonów był solistą Warszawskiej Opery Kameralnej w Warszawie. Współpracował z Teatrem Wielkim w Łodzi, Teatrem Muzycznym w Gliwicach oraz Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Obecnie jest solistą TEATRU MUZYCZNEGO W LUBLINIE, współpracuje z wieloma agencjami koncertowymi i filharmoniami m.in. w Bydgoszczy, Katowicach, Krakowie, Zabrzu czy Łomży. Otrzymał wiele prestiżowych nagród w imieniu Związku Artystów Scen Polskich min. Dyplom „Za Upowszechnianie Sztuki Wokalnej” oraz Medal „Zasłużony Dla Kultury Polskiej” przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Śpiewał na wielu festiwalach muzycznych w kraju i za granicą, m.in.:
1. Europejskim Festiwalu im. Jana Kiepury
2. Festiwalu im. Adama Didura
3. Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej
4. Festiwalu Mozartowskim w Warszawie
5. Festiwalu Oper Staropolskich w Warszawie
6. Festiwalu Operowym w Bydgoszczy
7. Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Żarach
8. Międzynarodowym Festiwalu w Friedrichshafen (Niemcy)
9. Międzynarodowy Festiwal im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju
W swoim dorobku ma na koncie ponad tysiąc spektakli oraz kilka tysięcy koncertów. Wystąpił w wielu programach telewizyjnych i radiowych.