Solistka Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie. Urodziła się w Warszawie, w rodzinie kultywującej tradycje muzyczne od wielu pokoleń. Studia wyższe ukończyła z wyróżnieniem we Wrocławiu w klasie prof. Eugeniusza Sąsiadka. Za rolę Carmen otrzymała Złotą Maskę. Duet z opery „Carmen” śpiewała z Placido Domingo. Współpracowała z Krzysztofem Pendereckim. Współpracuje z Operą Bałtycką w Gdańsku. Prowadzi działalność koncertową w kraju i za granicą. Jej występy estradowe i spotkania z publicznością spotykają się z ogromną sympatią widzów. Laureatka odznaczenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Zasłużony Dla Kultury – Gloria Artis.
.
.
Mariusz Rutkowski – FORTEPIAN
Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie M. Szraiber (fortepian) oraz M. Nosowskiej (kameralistyka). Występuje w najważniejszych salach koncertowych w kraju i za granicą. Współpracuje z reżyserami i aktorami w realizacjach spektakli teatralnych. Laureat wielu konkursów z zakresu kameralistyki fortepianowej. Na swoim koncie posiada m.in. Nagrodę Polskiego Radia im. J. Lefelda na Konkursie im. I.J. Paderewskiego, nagrodę dla najlepszego pianisty na Międzynarodowym Konkursie im. St. Moniuszki. Za płytę nagraną z Jadwigą Rappe, Mają Nosowską i Waldemarem Malickim „Shostakovich, Szymanowski, Stravinsky” otrzymał prestiżową nagrodę Opera Nederland CD of the Month – Amsterdam 2012.
Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, w klasie prof. Eugeniusza Sąsiadka. Przez wiele lat występował jako solista Warszawskiej Opery Kameralnej oraz Teatru Muzycznego Roma w Warszawie. Debiutował na zaproszenie ówczesnego dyrektora Romy – Bogusława Kaczyńskiego, z którym współpracuje do dzisiaj. W maju br. otrzymał Medal Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
Obdarzony zmysłowym, ciepłym głosem, oczarowuje publiczność swoim śpiewem, estradowym szykiem i hollywoodzkim uśmiechem. Występuje w kraju i za granicą, spotykając się zawsze z ogromną sympatią i aplauzem widowni.
.
Naukę śpiewu rozpoczął w Szkole Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Warszawie. Dwa lata później rozpoczął studia w Akademii Muzycznej w Łodzi na Wydziale Wokalno-Aktorskim, a następnie kontynuował edukację w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Artysta śpiewak znany m.in. z telewizyjnego show Przebojowa Noc, serialu Barwy szczęścia oraz Szpilki na Giewoncie. W latach 2005-2008 współpracował z Warszawską Operą Kameralną. Występuje w spektaklach Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy w Studio Buffo. Od 2007 roku jest solistą w zespole Piotra Rubika.
.
Jeden z najwybitniejszych klarnecistów młodego pokolenia. Student I roku Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Absolwent Średniej Szkoły Muzycznej II stopnia w Skierniewicach. Wykonuje z powodzeniem wirtuozowski repertuar klasyczny jak i muzykę rozrywkową.
.
.
.
Bartłomiej Łochnicki – BARYTON
Absolwent Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Białymstoku. Od 2006 roku pracuje w Chórze Opery i Filharmonii Podlaskiej. Wielokrotnie brał udział w przedstawieniach dzieł Stanisława Moniuszki m.in. kantacie „Milda”, wersji koncertowej opery „Verbum nobile” i operze „Flis” (postać Franka). Od 2012 roku jest solistą Big Bandu. Artysta na deskach OiFP kreuje rolę Bulli w musicalu „Korczak” Ch. Williamsa (reż. R. Skolmowski); Raoula w musicalu „Upiór w operze” A. L. Webbera (reż. W. Kępczyński). Ponadto, bierze udział wraz z artystami Teatru Muzycznego Roma w przedstawieniu muzycznym „Prosimy nie wyrywać foteli, czyli krótka historia muzyki rozrywkowej”, występuje także w spektaklu „Brzydki kaczorek” M. Urbanka (reż. J. Szydłowski).
.
Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu. Już jako studentka współpracowała z Krakowską Operą Kameralną. Laureatka VI Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Wokalnej „Złote Głosy” w Warszawie, XIV Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. I. Godina (Vrable na Słowacji) oraz I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w Mławie, finalistka Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Francisco Viñas w Barcelonie. Od 2012 roku jest solistką Opery i Filharmonii Podlaskiej, gdzie występuje w musicalu „Korczak” Ch. Williamsa, operze „Straszny dwór” S. Moniuszki, operze „Traviata” G. Verdiego w reżyserii R. Skolmowskiego oraz w musicalu „Upiór w operze” A. Lloyda Webbera w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego.
.
Karolina Kuklińska – MEZZOSOPRAN
Już podczas studiów na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Białymstoku występowała na deskach sceny Opery i Filharmonii Podlaskiej w musicalu „Królewna Śnieżka” w reżyserii J. Krutula. W 2011 roku zadebiutowała na scenie Białostockiego Teatru Lalek partią Marceliny w „Weselu Figara” W.A. Mozarta. Zdobywczyni licznych nagród i wyróżnień na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach, w VII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Złote Głosy” otrzymała nagrodę specjalną za wykonanie arii Aldonzy z musicalu „Człowiek z La Manchy” M. Leigha. W swoim repertuarze oprócz partii operowych posiada liczne pieśni oraz muzykę oratoryjną.
.
Joanna Motulewicz – MEZZOSOPRAN
Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (klasa śpiewu solowego adiunkt J. Janucik). Półfinalistka prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Grand Prix de l’Opera”. Współpracuje jako solistka z zespołem muzyki dawnej „Tempus” i „Il Tempo” oraz z Zespołem Muzyki Dawnej „La Tempesta”, koncertując w kraju i za granicą. Jej działalność artystyczna obejmuje przede wszystkim kompozycje oratoryjne i kantatowe. Od 2013 roku uczestniczy w Akademii Operowej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, współpracuje także z Opera Classica Europa we Frankfurcie przy realizacji „Nabucco” G. Verdiego pod batutą H. Richtera. Na deskach sceny OiFP występuje m.in. w musicalu „Korczak” Ch. Williamsa, „Strasznym dworze” S. Moniuszki oraz „Traviacie” G. Verdiego w reżyserii Roberto Skolmowskiego.
Monika Mączewska – MEZZOSOPRAN
Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku i Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni. Uczestniczyła w międzynarodowych kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez C. Desderi oraz P. Esswooda. Zadebiutowała w koncertowym wykonaniu „Eugeniusza Oniegina” P. Czajkowskiego. Współpracowała z Polską Filharmonią Bałtycką im. F. Chopina w Gdańsku, Filharmonią Pomorską im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy oraz z Filharmonią Kameralną w Bremen. Artystka jest solistką Opery i Filharmonii Podlaskiej, na scenie której zadebiutowała w 2012 roku rolą Gołdy w musicalu „Korczak” Ch. Williamsa. Występuje także w „Strasznym dworze” S. Moniuszki. „Upiorze w operze” A. Lloyda Webbera, w bajce muzycznej „Jaś i Małgosia” S. Kisielewskiego oraz w spektaklu „Brzydki Kaczorek” M. Urbanka.
Absolwent Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu (klasa śpiewu solowego prof. B. Makala) oraz Masterstudium Universität Mozarteum w Salzburgu (klasa prof. E. Wilke). Stypendysta programu Erasmus w Hochschule für Musik w Dreźnie. Obecnie kontynuuje edukację na studiach doktoranckich, na Wydziale Wokalnym wrocławskiej Akademii Muzycznej, w klasie prof. B. Makala. Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród (m.in. Grand Prix w III Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Śpiewaków w Kownie, Nagroda Specjalna w Konkursie Wokalnym im. J. E. i J. Reszków w Częstochowie) oraz finalistą licznych konkursów (m.in. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Martinelli-Pertile Montagnana w Padwie czy Międzynarodowego Konkursu Wokalnego L’Orfeo di Claudio Monteverdi w Weronie).
Rafał Supiński – TENOR
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Edukację kontynuował w Czechach na Janáčkova Akademie Múzických Umění w Brnie. Zagrał m.in. w polskiej prapremierze farso-wodewilu „Pińska szlachta” w reżyserii M. Pinihina (Teatr Rampa w Warszawie), w światowej prapremierze musicalu „Mały Lord” S. Markwicka w reżyserii J. Szydłowskiego w Operze Krakowskiej i w słuchowisku Radia Kraków „Wesele” S. Wyspiańskiego w reżyserii A. Seweryna. Od marca 2013 roku jest aktorem – śpiewakiem Opery i Filharmonii Podlaskiej. To właśnie tutaj Artysta występuje w musicalu „Korczak” Ch. Williamsa oraz operze „Traviata” G. Verdiego w reżyserii R. Skolmowskiego, a także w widowiskowym „Upiorze w operze” A. Lloyda Webbera w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego.
Solista Opery i Filharmonii Podlaskiej. Absolwent Narodowej Akademii Muzycznej im. M. Łysenki we Lwowie (Wydział Instrumentów Ludowych), gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem w klasie bandury prof. L. Posikiry oraz Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku (Wydział Wokalno-Aktorski, klasa śpiewu solowego prof. P. Kusiewicza). Występował m.in. w Filharmonii Bałtyckiej i Operze Bałtyckiej w Gdańsku (zadebiutował tu w 2009 roku jako Markiz w koncertowym wykonaniu „Traviaty” G. Verdiego) oraz w wielu filharmoniach (m.in. w Kijowie czy we Lwowie). Posiada w swoim repertuarze partie z dzieł W.A. Mozarta, S. Rachmaninowa, G. Pucciniego, P. Czajkowskiego, R. Straussa.
.
Maciej Bogumił Nerkowski – BARYTON
Absolwent Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. W 2009 roku zadebiutował na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w spektaklu „Lukrecja Borgia” G. Donizettiego. Artysta współpracował z Laboratorio Toscano per la Lirica Opera Studio oraz Théâtre de L’Archipel w Perpignan. Obecnie kontynuuje współpracę z Filharmonią Narodową w Warszawie i Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Od 2008 roku współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską jako chórzysta oraz aktor solista. Występuje w musicalach: „Korczak” Ch. Williamsa w reżyserii R. Skolmowskiego (rola Izaka) i „Upiór w operze” A. Lloyda Webbera w reżyserii W. Kępczyńskiego (rola Richarda Firmina) oraz operze „Traviata” G. Verdiego w reżyserii R. Skolmowskiego (rola Barona).
Ukończył studia wokalno-aktorskie w warszawskiej Akademii Muzycznej im. F. Chopina, w klasie prof. A. Dankowskiej-Prawdzic. Debiutował na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej rolą Szóstaka we „Flisie” S. Moniuszki. W latach 1993–2004 był solistą Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. W repertuarze Artysty znajduje się ponad sześćdziesiąt partii solistycznych (m.in. partie Don Basilia i Doktora Bartola w „Cyruliku sewilskim” G. Rossiniego, Sarastra w „Czarodziejskim flecie” W.A. Mozarta, Filipa II i Wielkiego Inkwizytora w „Don Carlosie” G. Verdiego). Artysta współpracuje z Teatrem Wielkim-Operą Narodową, Operą Śląską w Bytomiu, Operą i Filharmonią Podlaską, Operą Bałtycką w Gdańsku, Operą na Zamku w Szczecinie, Gliwickim Teatrem Muzycznym oraz Mazowieckim Teatrem Muzycznym im. J. Kiepury w Warszawie.